Wielkość czcionki - A A A
 

Biblia sprzed 1,5 tys. lat znaleziona w Turcji.

 

Ukazał się artykuł w deser.pl pod takim właśnie tytułem.

Link - http://deser.pl/deser/1,111857,11247442,Biblia_sprzed_1_5_tys__lat_znaleziona_w_Turcji__Jezus.html

Pełny tekst poniżej. 

 

Biblia zawierająca apokryficzną Ewangelię Barnaby - w której Jezus zapowiada przyjście proroka Mahometa i zrzeka się swojej boskości - została odnaleziona w Turcji. Spisana złotymi literami na skórzanych stronicach księga liczy sobie rzekomo ponad 1,5 tys. lat.

Jeżeli badania naukowe potwierdzą, że Biblia pochodzi z okolic V-VI w. naszej ery, będzie to przełomowe odkrycie. Dotychczas sądzono, że tekst Ewangelii Barnaby powstał dopiero w XIV wieku (choć wzmianki o samym Barnabie są o wiele starsze).

Spisany na zwierzęcej skórze tom został odnaleziony w okolicach roku 2000 przez turecką policję, podczas próby wywiezienia go za granicę. Do 2010 roku spoczywał strzeżony w magazynach, aż w końcu został przekazany Muzeum Etnograficznemu w Ankarze. Dopiero teraz zdecydowano się na wystawienie go na widok publiczny.

Według tureckiego ministra kultury, Ertugrula Gunaya, księga jest autentyczną wersją Ewangelii, ukrywaną przez władze Kościoła Katolickiego przez swoje wyraźne nawiązania do Islamu. Ponadto - jak powiedział - o prawo do jej zbadania wystąpił już oficjalnie Watykan.

Wbrew entuzjazmowi świata Islamu, wielu krytyków uważa, że wystawiona na widok publiczny Biblia pochodzi z XVI wieku i jest po prostu zręcznie wykonaną fałszywką.

Tymczasem profesor teologii Omer Faruk Harman nawołuje do powstrzymania emocji i wykonania dokładnych, naukowych badań księgi. Dzięki nim będzie można ocenić, kiedy została napisana i wyciągnąć z tego konkretne wnioski.

Spisana ręcznie w języku aramejskim księga jest wyceniana na około 70 milionów złotych.

 

Artykuł ten jest powielany na wielu witrynach po angielsku. Link...

Kilka ciekawych elementów można zaobserwować w tym krótkim artykule.

Znaleziono ową 'Biblię' 12 lat temu. Dopiero TERAZ zadecydowano na jej ujawnienie. Dlaczego? Czyżby zbliżał się finałowy konflikt religijny i zaistniała teraz właśnie potrzeba wywołania konfliktu religijnego pomiędzy Chrześcijaństwem a Islamem?

Zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach wyraźnie zaostrza się atak na Chrześcijaństwo, a takze przeprowadzane są fizyczne ataki 'chrześcijańskich' armii na kraje arabskie, doprowadzając je do stanu wrzenia. Pamiętamy zbrodnie NATO na mieszkańcach Libii oraz lincz na pułkowniku Kadaffim? Obecnie terror NATO morduje w podobny sposób ludność cywilną w Syrii, a na ich dalszej wokandzie jest Iran.

Jakoś to dziwnie wszystko pasuje, jeżeli rzeczywiście jest planowany taki właśnie konflikt.

Autentyczność tego dokumentu budzi także pewne wątpliwości. Wiemy, ze Nowy Testament był napisany tylko o wyłącznie w języku greckim. Tymczasem owo znalezisko jest pisane w języku aramejskim. Jest oczywista sugestia, że autorami są pierwsi Chrześcijanie.

Jakim cudem zmienili oni język grecki na aramejski? W jakim celu? Dla tych, którzy nie znają tematu języków z okresu powstawania NT zachęcam do zapoznania się z tym filmem - http://www.youtube.com/watch?v=8NGfgNYUXgM

Skoro pierwsi chrześcijanie mówili i pisali po grecku, dlaczego przeszli na język aramejski, który był używany przez... wrogów Jezusa i Chrześcijaństwa - Żydów!? Nic nie wskazuje z dotychczasowej historii, że Chrześcijanie zaczęli się uczyć aramejskiego i się nim posługiwać. Nikt w tych rejonach także dzisiaj nie posługuje się tym językiem, poza... Izraelem.

Język aramejski to język Babilonu, którym posługiwali się Żydzi po powrocie z niewoli babilońskiej.

Kilkaset lat później Żydzi przeszli na język grecki po podbojach Aleksandra Wielkiego i w czasach Jezusa głównym językiem Izraela był grecki. Elity żydowskie posługiwały się aramejskim, a elity rzymskie łaciną.

Dlatego mamy w Jana taki werset:

Jana 19:19) A Piłat sporządził też napis i umieścił go nad krzyżem; a było napisane: Jezus Nazareński, król żydowski. (20) A napis ten czytało wielu Żydów, bo blisko miasta było to miejsce, gdzie Jezus został ukrzyżowany; a było napisane po hebrajsku, po łacinie i po grecku.

Ten przekład podaje, że nie po aramejsku, ale po hebrajsku, co nie jest tak zupełnie zgodne z prawdą. Tzw. nowoczesny hebrajski to właśnie dialekt aramejski, nieprawidłowo nazywany hebrajskim. Jeżeli pozostaniemy przy obecnej nazwie tego dialektu i nazwiemy go hebrajskim, w takim przypadku musielibyśmy zmienić nazwę języka, którym posługiwał się Mojżesz,

Jest to zawiłe oszustwo którego celem jest UDOWODNIENIE, że nowoczesny hebrajski i język Mojżesza, to rzekomo ten sam język.

Szczegóły owego oszustwa także w tym linku - http://www.zbawienie.com/imie-Boga.htm

IInny problem z owym znaleziskiem - Biblia jest kompletna. Mamy około 17 tysięcy fragmentów lub całych ksiąg Nowego Testamentu. W takim przypadku jedna opinia - najwyraźniej nie Chrześcijan, ale ich wrogów nie wydaje się być zbyt wiarygodna, prawda? Zwłaszcza, że pochodzenie i czas znaleziska jest co najmniej podejrzany.

Istnieje jeszcze jeden problem, który warto przeanalizować. Od kilkunastu lat znany jest przeciek informacji, nazywany lue Beam Project - czyli Projekt Niebieskiego Strumienia. Detale w linku - http://www.zbawienie.com/bluebeam.htm

Łącząc razem wszystkie elementy jest widoczne jak na dłoni, że coś się dzieje i owo coś to kolejna próba dyskredytacji Boga, Biblii i Chrześcijaństwa.

Podejrzewam, że będzie znacznie gorzej i to jest jedynie skromny początek. Być może 'znajdzie' się Arka, ujawnią się goście z kosmosu czy też wprowadzi się wiele innych możliwości i opcji.

Polegajmy na Zbawicielu oraz Jego Słowu, czyli Biblii. Władze, media, nauka to jedno wielkie kłamstwo. Im głośniej oni krzyczą, tym większe kłamstwo. Wiadomo to nie od dzisiaj.

Kiedy media krzyczą - biegnij w prawo, biegnij w lewo. Jeżeli ci powiedzą oto tutaj jest Chrystus, patrzmy w drugą stronę. Zawsze reagujmy odwrotnie do ich wskazówek i rad. Mamy ku temu wiele przyczyn.

Prosty przykład. Czy rząd polski demontuje kaloryfery i zakłada klimatyzację z powodu globalnego ocieplenia?

Tak wiarygodne są pomysły władz i mediów, jak niedawna histeria szczepionek, globalnego ocieplenia, końca świata zapowiadanego na rok 2000 z powodu robaka komputerowego, czy wiele, wiele innych kłamstw, oszustw, przekrętów oraz masa kłamstw i braku winnych w kewstii Smoleńska, Zupełnie jak w przypadku morderstwa Kennedy'ego!

Wierzysz im w tej sprawie? Posiadają oni jakąkolwiek wiarygodność?

Owe 'znalezisko' to najprawdopodobniej zaledwie skromny początek!

 

Wiadomość z ostatniej chwili - znaleziono pokrywę trumny w Jerozolimie z napisem: "Święty Jehowo, wzbudź, wzbudź" Przed chwilą jeden z braci mi to podesłał. Odniosę się do tego moze jutro. A opublikowałem powyższy artykuł zaledwie 10 minut temu.

 

Napisano: 29 Lutego 2012

Ostatnie uaktualnienie: 29 Lutego 2012