Historia walki z Septuagintą


Wielkość czcionki - A A A
 

 

Ostatnie uaktualnienie: 6 Sierpnia 2012

 

Niestety, kiedy okazało się, że ten grecki przekład Pism Hebrajskich niezbicie wskazywał na Jezusa jako Mesjasza i na Septuagincie opierali się w okresie narodzin Jezusa Herod oraz kapłani żydowscy, którzy w ten sposób poinformowali go, że właśnie teraz jest pora na narodziny Mesjasza, po śmierci Jezusa Żydzi przystąpili do zacierania wszelkich śladów tego wiernego przekładu greckiego ST.

Niemal od momentu zmartwychwstania Jezusa, faryzeusze i uczeni w Piśmie wypowiedzieli otwartą wojnę przeciwko Jezusowi i Jego naśladowcom. Wojna ta trwa NIEUSTANNIE do dzisiaj i jeszcze się nadal zaostrza. Im bliżej Czasów Końca, tym gorzej dla Prawdy. W końcu jednak zostanie ona na krótki okres czasu powalona na ziemię. Głównymi prześladowcami są następcy faryzeuszy - których Biblia nazywa Synagogą Szatana.

Poniżej mamy dwu częściowy film, ukazujący wiele prób powstrzymania Septuaginty, prób jej fałszerstwa oraz prób dyskredytacji i podważania wiarygodności.

Świadkowie Jehowy a Septuaginta, część 1

Świadkowie Jehowy a Septuaginta, część 2

 

Ataki na Septuagintę nie ustają nawet dzisiaj. Przykład w tym linku - Septuaginta LXX: Jedno wielkie łgarstwo. Ciesząca się wielką dozą zaufania witryna, Loża Bez Tajemnic umieściła taki właśnie artykuł, który próbuje kłamliwie udowodnić, że Septuaginta nigdy nie istniała.

W obu częściach filmu są ukazane dowody istnienia Septuaginty LXX oraz dowody wielu prób jej dyskredytacji.

Koronnym argumentem potwierdzającym istnienie Septuaginty jest fakt, że niemal wszystkie kościoły wschodnie, z rosyjskim włącznie posługują się Bibliami, które są tłumaczeniami właśnie z Septuaginty.

Wygląda na to, że właśnie ów przekład był i jest nadal jedną z kilku przyczyn rozłamu pomiędzy Kościołem Rzymskim a Kościołem Wschodnim. Dlaczego nadal?

Ponieważ największe rzezie w II WŚ oraz po tej wojnie skierowane były przeciwko członkom Kościoła Wschodniego, czyli masowe mordy Stalina w Rosji, próba eksterminacji Serbów podczas tejże wojny a i obecna historia jest także wypełniona atakami na Serbię oraz ostatnio na Grecję.

Watykan był i jest nadal zawziętym wrogiem Kościoła Wschodniego, czyli Prawosławnego.

Film ten jest doskonałym uzupełnieniem filmu i artykułu o fałszerstwie imienia Boga. Imię Boga.- artykuł oraz film. Ukazuje on wiele innych detali, które się wiążą z tekstami masoretów oraz fałszerstwami łacińskiej Wulgaty. Poręczny także artykuł - http://www.zbawienie.com/powstanie-NT.htm, oraz poprzedni artykuł na temat owego kłamliwego artykułu z Loży Bez Tajemnic.

 

Napisano: 6 Sierpnia 2012

Ostatnie uaktualnienie: 6 Sierpnia 2012