Powrót

Szybkie składowanie oraz przesyłanie informacji!

Znalazłem zupełnie przypadkowo wspaniałą formę przekazywania sobie dużych ilości informacji w zupełnie mało skomplikowany, ale niezwykle skuteczny, szybki i wygodny sposób.

Jestem technikiem komputerowym, sam programuję sobie swoje witryny i mam niezłe pojęcie w tematach informatyki, ale tego sposobu nie znałem - pomimo, że istnieje już od dawna. System ten nigdy nie był popularny, ale w obecnych czasach, kiedy filtry cenzury badają każdy przesyłany link warto jest spróbować użyć owej metody - chociażby dla własnej wygody, czyli łatwego i szybkiego przechowywania informacji.

Kluczem jest system mht, czyli pliki z końcówką - costamzebrane.mht.

System ten działa w Firefox, ale trzeba zassać pewien programik - nieco skomplikowane. Dodatek do Firefoxa nazywa się - UnMHT. Można załadować z tego linka. Dodaje on do Menu możliwość zassania informacji jako MHT.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/unmht/

Ale system ten działa wspaniale w Internet Explorer 9!

W IE9 wygląda to tak:

W prawym górnym rogu naciskamy na zębate kółeczko otwiera się menu i polsku na drugiej pozycji powinno pisać Plik. U mnie pisze File. naciskamy z kolei na Save as... po polsku... nie wiem ale trzecia pozycja od góry, pozwalająca na zassanie tego plika. Można także użyć Ctrl+S. Zresztą tak jest szybciej. Można po prostu nacisnąć na Ctrl + S i mamy takie opcje.

Przeglądarka sugeruje nam początkowo, żeby zassać to jako *.htm, lub *.html plik. Tego nie chcemy i naciskamy na tę małą czarną strzałeczkę obok tej MOJEJ czerwonej kropki.

Otwiera się kilka opcji i wybieramy opcję jak poniżej.

 

Wybieramy lokację i naciskamy Save lub naciskamy klucz Enter.

W tym przypadku moja strona czołowa w www.proroctwa.com zostanie zassana jako jeden plik z nazwą, jak widać na obrazku.

I teraz zaczyna się  prawdziwa radość. Jeżeli chodzi o strony internetowe, a nawet blogi - można je zassać w ten sam sposób, jako jeden plik, który można niezwykle łatwo odczytać w przeglądarce IE. Wszystkie linki będą działać, tekst będzie widoczny ale niektóre filmy mogą mieć problemy z odtwarzaniem. Ale wszystko w zassanym dokumencie jest prawidłowo ukazane i są wszystkie linki i zdjęcia.

Teraz trochę danych odnośnie tego szczególnego plika. Ten materiał jest dla bardziej zaawansowanych!

Jego wielkość - 416 KB, czyli nie jest on duży. Jeżeli użyjemy kompresji Winrar, plik ten zmniejszy się do wielkości 246 KB.

I teraz możemy z tym robić ciekawe rzeczy. Jako plik - www.proroctwa.com.mht.zip można go z łatwością wysłać emailem. Problem jest jeszcze taki, że każdy widzi, co to jest. Można to teraz całkowicie zmienić na... babcine-pierogi.zip.

(Ale, żeby przechowywać owe materiały, dobrze jest zachowywać oryginalną nazwę, która jest linkiem. Wystarczy usunąć końcówkę z nazwy - mht i można tego użyć, jako linka do oryginalnego artykułu.)

Nikt nie wie co przesyłasz! Jest jeszcze lepiej.

Możesz na plika dać hasło!

Jeżeli dasz hasło skomplikowane - powiedzmy - ***>wiaDomości_specjalne_dla_upośLedzonych_sataNistów<*** z tymi gwiazdkami włącznie, to żaden normalny komputer nie jest w stanie tego hasła złamać!

Owo hasło możesz wysłać osobno w drugim emailu.

Inne możliwości. W ten sposób możesz zasysać dla siebie wszelkie wyjątkowo interesujące artykuły w osobnej szufladzie. Łatwo je znaleźć i odczytać, wydrukować czy z czasem przesłać komuś, nawet mnie, jeżeli ktoś znalazł coś ciekawego. :-)

Przesyłanie linków jest obecnie utrudniane w znacznym stopniu. Linki w innych państwach nie otwierają się. Zrobiłeś zakładkę, i po kilku dniach materiał został usunięty. W ten sposób zasysasz z Internetu natychmiast ciekawą informację i już ci ona nie ucieknie. Wiele moich emaili znika i nigdy nie dociera do adresatów.

Podejrzewam, że wiele materiałów i emalii także do mnie  nie dociera.

Przesyłanie informacji we wskazany powyżej sposób - zwłaszcza zabezpieczonych hasłem przyprawi cenzorów o OLBRZYMIE bóle głowy. Podejrzewam, że w ten sposób przesyłane dokumenty można będzie jeszcze długo rozpowszechniać bez większych problemów.

Poniżej linki do owych dokumentów, zrobionych przeze mnie. Sprawdź, jak to działa!

http://www.proroctwa.com/pliki/www.proroctwa.com.mht

http://www.proroctwa.com/pliki/www.proroctwa.com.mht.zip

Te dwa dokumenty to wiadomo, co to jest. Nazwy plików wszystko wyjaśniają.

Ale poniżej jest niespodzianka. Proszę zassać, otworzyć i... przeczytać. Niezwykle interesujące. :-)

http://www.proroctwa.com/pliki/pierogi-babcine.zip

Ja założyłem już sobie szufladę na takie materiały i będę systematycznie kopiować interesujące materiały, które w każdej chwili mogą z netu z niknąć.

PS. Byłoby wspaniale, gdyby ktoś opracował i przesłał ten materiał z polskimi Windows i polskimi IE, ostatnie dwie wersje! ;-)

Napisano: 10 Grudnia 2011

Ostatnie uaktualnienie: 12 Lutego 2012