Podważanie Septuaginty LXX, czyli...

rewanż za ujawnianie 'apostoła' Pawła

Wielkość czcionki - A A A
 

Ostatnie uaktualnienie: 7 Lipca 2012.

 

Spodziewałem się tego - ale nie tak szybko i nie w taki drastyczny sposób, oraz mówiąc delikatnie, nieładny i nieuczciwy sposób.

Jeżeli ktoś się myli, umieszcza materiały niezgodne z prawdą, najprostszym sposobem jest poinformowanie o błędach, najlepiej prywatnie, potem można zrobić to publicznie ukazując poważne dowody na to, że ktoś się myli i przedstawiony materiał porównawczy przekona czytelników (lub nie!) do błędów autora, który błądzi.

O tym, czy przekona decydują przedstawione materiały udowadniające błąd czy nawet kłamstwo.

Jak dotychczas nic takiego się nie stało ale nastąpiły personalne ataki na mnie, oraz zaatakowano Biblię. Ataki osobiste są zawsze przeprowadzane wtedy, kiedy druga strona jest zagrożona i nie posiada żadnych kontra argumentów.

Cała afera jest ukazana w tym linku. http://radtrap.wordpress.com/2012/06/24/septuaginta-lxx-jedno-wielkie-lgarstwo/

Są tam osobiste ataki na mnie, podano nawet przyczyny owych ataków oraz autor witryny, Radek wyjaśnia, że artykuł na temat Septuaginty jest niejako odpowiedzią na moją serię artykułów na temat Pawła.

Mała uwaga. Jeżeli ten materiał nagle zniknie, lub zostanie zmieniony, zarchiwizowany materiał można go załadować z tego linka! SeptuagintaLXXLoza-bez-tajemnic.rar

W swoich dwóch postach odnośnie Septuaginty skutecznie zdemaskowałem kłamstwa oraz przedstawiłem oczywiste logiczne przyczyny próby podważania najczystszej formy Starego Testamentu. To z kolei spowodowało odejście kilku dyskutantów oraz... zamknięcie witryny!

Mało tego, powstało forum oparte na owej witrynie - http://lozaposzukiwaczyprawdy.y0.pl/viewtopic.php?f=7&t=5.

Oczywiście mnie nie zaproszono na forum aby przedyskutować owe sprawy! (Na forum http://biblia.webd.pl/forum zaczęto mnie drastycznie cenzurować!)

Jest tam także obietnica... zdemaskowania mnie jako agenta! Pytanie, czyim mam być agentem? :-) Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to... agencja Królestwa Bożego pod władzą samego Jezusa Chrystusa. Także zarchiwizowałem tę stronę. Jest tutaj - Loza-Poszukiwaczy-Prawdy.rar Oba linki proszę otwierać w Internet Explorer!

Czas pokaże następne kroki i... nie będę rewanżował osobistym kontratakiem - nie mam na to ani czasu, ani ochoty. Prawda zawsze sama się obroni i zawsze najważniejsza jest siła argumentów, a nie argument siły.

Nie ukrywam się pod pseudonimem, wszyscy wiedzą skąd piszę i gdzie mieszkam. I tutaj w Perth mam także wielu oponentów. Gdybym cokolwiek ukrywał - byłoby to już dawno ujawnione! :-)

Pracuję obecnie nad kolejnym artykułem na temat Pawła, jeszcze bardziej pogrążającym 13-tego apostoła oraz piszę artykuł pod tytułem - "Zbawienie - nie tylko dla orłów".

Najprostszy sposób wyjaśnienia mechanizmu zbawienia. Temat powinien być jasno zrozumiały dla każdego. Słowami naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

Poniżej moje dwa posty odrzucające możliwość sfałszowania Septuaginty LXX. Nie miałem jeszcze czasu na dokładne zbadanie wszystkich opcji, napisałem to jedynie z pamięci, ale w niedługim czasie zajmę się tym tematem bardziej szczegółowo. Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii.Artykuł poważnie mija się z prawdą. Badając dokładnie historię JHWH zapoznałem się dosyć dokładnie z historia Septuaginty oraz tego okresu czasu, w którym powstała. Żydzi powrócili po 7-cio letniej niewoli z Babilonu i posługiwali się językiem aramejskim. Starożytny hebrajski czy też paleo hebrajski został przez większość Żydów zupełnie zapomniany, jak to się dzieje i dzisiaj na emigracji, kiedy dzieci rzadko mówią ojczystym językiem, a wnukowie już w ogóle go nie znają. 70 lat to bardzo długi okres – 3-4 pokolenia. Cały ówczesny region – Izrael i reszta sąsiednich państw używała języka greckiego – pozostałości po podbojach Aleksandra Wielkiego. /p>

Jeżeli przetłumaczono Biblię z języka paleo-hebrajskiego, a na pewno ją przetłumaczono – to NA JAKI JĘZYK JĄ PRZETŁUMACZONO?

Jakim językiem posługiwali się Żydzi w czasach Jezusa? Jaki więc przekład w tym okresie istniał i w jakim był on języku?

Odpowiedzi na te pytania są proste i oczywiste. Od niewoli babilońskiej Żydzi posługiwali się językiem aramejskim. Po podbojach Aleksandra Wielkiego 4-3 w. p.n.e. w tym regionie mówiono już tylko po grecku.

Wiemy także, że Apokalipsa była napisana przed rokiem 66 n.e. Z jakiego greckiego przekładu korzystał Jan pisząc po grecku Apokalipsę?

Dalej artykuł podaje kodeksy a każdy z nich był starszy od Apokalipsy o co najmniej 140- 400 lat!

Jak to jest możliwe, że Jan cytował z przekładów, które powstały wiele lat po jego śmierci!

Artykuł jest kłamliwy i zupełnie nie logiczny. Po za tym przedstawia on badania Żydów, wrogów Boga, wrogów Jezusa oraz Septuaginty, która świadczy właśnie o Mesjaszu.

I koronny dowód na rzetelność Septuaginty. Dlaczego cały świat uznaje roszczenia Izraela, które właśnie są oparte na Starym Testamencie, który nazywa Izrael Narodem Wybranym przez Boga oraz Palestynę, czyli Ziemię Obiecaną przez Boga.

Skąd świat posiada owe informacje o Izraelu, jeżeli nie istnieje Stary Testament w innym języku, poza Septuagintą?

Cały bałagan na Bliskim Wschodzie z powodu… kłamstwa Septuaginty!?

I koronny dowód z księgi Objawienia.

Objawienie 2:9 Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.

Werset ten zapowiada istnienie ludzi podających się za Żydów, co jest kłamstwem, którzy atakują Chrześcijaństwo, a sami wielbią szatana i dlatego Biblia nazywa ich Synagogą Szatana. Proroctwa Apokalipsy są wręcz niezwykłe oraz ukazują nam rzeczywisty obraz odwiecznych i kłamliwych wrogów Jezusa Chrystusa.

Problem ze ST polega na tym, że mamy dwie możliwości:
1. Septuaginta -według ocen historyków i wszelkiej logiki – powstała w 285 p.n.e.
2. ST masoretów, który powstał tysiąc lat później.

Nic więcej nie ma. Czasami są skrawki ST w języku paleo-hebrajskim, jak kawałek strony proroka.

Czyli mamy dwie daty.

Septuaginta – 285 p.n.e.

Masoreci – 700 n.e – tysiąc lat później!

Z czego cytowali apostołowie?

Odpowiedź brzmi – z Septuaginty, ponieważ treść cytatów jest IDENTYCZNA. z Septuagintą.

Czyli Teksty masoreckie i Wulgata całkowicie odpadają.
===============================================

Pozostaje nam Septuaginta albo… proszę podać inne źródło!?

Nieważne są opinie ‘ekspertów’. ‘znawców’, jeżeli nie ma trzeciego źródła Starego Testamentu.

Jeżeli cytaty apostołów nie pochodzą od Masoretów czy z Wulgaty, z czego apostołowie cytowali?

 

Napisano: 7 Lipca 2012

Ostatnie uaktualnienie: 7 Lipca 2012