Powrót

Z Boga wolno szydzić.

Ale nie wolno się śmiać i szydzić z papieża. Artykuł z TVN24.

http://www.tvn24.pl/12690,1693280,0,1,uczniowie-parodiowali-papieza-pojda-siedziec,wiadomosc.html

Uczniowie parodiowali papieża. Pójdą siedzieć?

POLICJA SPRAWDZA CZY OBRAŻALI UCZUCIA RELIGIJNE

Uczniowie szkoły im. Jana Pawła II w Jastrzębiu Zdroju umieścili w internecie film, na którym jeden z nich przebrany za papieża, stoi na samochodzie i parodiuje jego gesty. Policja bada, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa.

Za obrazę uczuć religijnych grożą dwa lata więzienia. Na filmie umieszczonym w internecie zobaczymy jak jeden z chłopców ubrany w strój papieża stoi w samochodzie imitującym papieskie papa-mobile i charakterystycznymi gestami pozdrawia mieszkańców miasta.

Już wiadomo, że niektórzy uczestnicy filmu uczą się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II.

Uczniowie w szkole już dostali naganę, sprawą zajęło się kuratorium, a policja bada, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. W przypadku uznania, że ich czyn stanowił obrazę uczuć religijnych grozi im kara grzywny i kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Sprawa Siwca

Najsłynniejsza afera z parodiowanie papieża wybuchła w 1997 roku. W czasie kampanii wyborczej ówczesny prezydencki minister Marek Siwiec wysiadając w Kaliszu z helikoptera najpierw "pobłogosławił" współpasażerów (w tym Aleksandra Kwaśniewskiego), a następnie ucałował ziemię.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia papieża oraz obrazy uczuć religijnych, które jednak umorzyła po czterech latach.

mj/sk


Mój komentarz

Najwyraźniej władze polskie postawiły papieża JP II ponad... Boga!

Z Boga może szydzić każdy, ale z papieża nie wolno nikomu się naigrywać. Nawet nie wolno go naśladować. Richard Dawkins ma pełne prawo zupełnego zniesławiania Boga, maja do tego prawa wszelkie grupy metalowe czy rockowe, ale od papieża należy się z krytyką trzymać z daleka!

Nic dziwnego, że władcy świata oddają papieżom cześć należną Bogu.

Obejrzyj ten film i sprawdź dowody - http://www.youtube.com/watch?v=mE9NNur0iGE

 

Napisano: 21 Lutego 2011

Ostatnie uaktualnienie: 21 Lutego 2011

 

powrót
 
powrót na górę