Kolejny skandal u Świadków Jehowy.

Starszy zboru stopniowo zatruwany przez rywala.

 

Ostatnie uaktualnienie: 25 Września 2011

 

Źródło i tłumaczenie z angielskiego - link

Niestety organizacja ŚJ ukazuje coraz częściej, że nie są oni ani lepsi od innych religii, ani nie posiadają zdecydowanie 'lepszych' doktryn. Jak Biblia nas zapewnia, "...po owocach ich poznacie..." i w tym przypadku owoce ukazują nam raczej nieprzyjemny obraz - tak dla oka, jak i dla umysłu.

W tym przypadku mamy akt zazdrości, który jednego osobnika doprowadza do próby morderstwa jednego ze starszych, który w przeszłości przewodniczył tzw. komitetowi sądowniczemu. Ów komitet usunął ze zboru - artykuł nie podaje przyczyny człowieka, który po latach zaczął się mścić nie przebierając w środkach.

Zorganizował on akcję zatruwania pożywienia w lodówce ofiar - całej rodziny starszego i zdesperowany ojciec umieścił kamery inwigilacyjne uwieczniając zbrodniarza na gorącym uczynku.

Reszta w artykule. Link.

Co jest interesujące - media z reguły kłamią i komentarz z tej gazety z pewnością nie jest dokładny. Nie wiemy, za co został usunięty truciciel i dlaczego próbował się mścić. Być może został on potraktowany niesprawiedliwie. Być może istnieją inne detale. W takich przypadkach ciężko jest znaleźć prawdę.

Główna prawdą jest fakt zatruwania pożywienia, ale inne detale mogą być całkowicie inne. Wszak to media szatańskie, pełne kłamstw i oszustw.

 


Napisano: 24 Września 2011

Ostatnie uaktualnienie: 25 Września 2011