Powrót

Ostatnie uaktualnienie: 6 Czerwca 2011.

Pytanie niby proste, ale odpowiedź nie jest taka jasna i oczywista.

Ostatnio moja uwagę przyciągnął jeden z filmów, w którym ukazane są trzy obeliski. Znajdują się one w:

Zainteresowało mnie pochodzenie owych obelisków- w szczególności pochodzenie obelisku watykańskiego.

Oto ich wygląd.

Proszę zauważyć niezwykły schemat. Ów obelisk watykański w sumie wygląda na główny element całej architektury i wydaje się być najważniejszym elementem owego projektu. Reszta to akcesoria.

W Waszyngtonie jest identycznie. Co jest jeszcze ciekawsze, Capitol wraz z obeliskiem to praktycznie wierna kopia... Watykanu!

Istnieje także trzeci obelisk - w Londynie, czy też tzw. wewnętrznym Londynie. (Inner London.) Jest nazywany - Igłą Kleopatry. (Cleopatra's Needle.)

Oprócz tego mamy ciekawe zdjęcie obelisku islamskiego. Spójrzmy na to wymowne zdjęcie.

 

Gwoli ciekawości, obeliski są także niezwykle popularne w Islamie.

Co powoduje takie zafascynowanie obeliskami? Co one reprezentują? W jakim celu są stawiane?

Obelisk watykański.

Najciekawsza jest historia obelisku watykańskiego. Obelisk ten jest oryginalnym egipskim obeliskiem, który powstał około roku 2300 p.n.e. za czasów V Dynastii egipskiej w... Heliopolis - Mieście Słońca.

Był to starożytny ośrodek kultu słońca w tamtych czasach. Znacznie później cesarz Gajusz Juliusz Cezar August przeniósł ów obelisk do Forum Juliańskiego w Aleksandrii, gdzie stał on do roku 37 n.e. W tymże to roku Kaligula, cesarz rzymski rozkazał zburzyć Forum Juliańskie i sprowadzić obelisk do Rzymu, gdzie został wzniesiony w... cyrku rzymskim. Oczywiście w cyrku tym odbywały się walki gladiatorów, czyli ciała zabijanych gladiatorów były w ten sposób ofiarowane bożkowi Amon Ra, który według wierzeń i mitów rzymskich oraz egipskich zamieszkuje stale ten obelisk.

Ofiar składanych obeliskowi czy też bóstwo, które go według wierzeń zamieszkuje było więc bardzo wiele.

Liczba ta wzrosła dramatycznie w czasach cezara Nerona, który 'wsławił' się mordami wielu Chrześcijan na tej właśnie arenie przed tym obeliskiem. Apostoł Piotr został ukrzyżowany do góry nogami przed tym właśnie obeliskiem w roku 64. n.e.  Apostoła Pawła najprawdopodobniej ścięto w rzymskim więzieniu.

Poza wierzeniami egipskimi oraz rzymskimi można śmiało przypuszczać, że Mojżesz i Izraelici doskonale byli obeznani z tym obeliskiem. Jak mówi werset z księgi Wyjścia 12:12 - Bóg odbył sąd nad bogami Egiptu. Oczywiście Bóg także dokonał sądu nad demonicznym bogiem Amon-Ra zamieszkującym ów obelisk.

Amon-Ra nie był w stanie wyratować egipskiego faraona oraz jego armii z rąk Boga, wykonującego wyrok na satanistach Egiptu.

Historia nam wiele mówi i szatańskim Rzymie, zwanym juz w starożytności Babilonem, ze względu na wielbienie Saturna oraz wielu innych szatańskich bożków. Z tej właśnie przyczyny Neron ofiarował wielu Chrześcijan na arenie Rzymu, najprawdopodobniej po to, aby uzyskać względy specjalne od Amon-Ra, który był związany z obeliskiem. Ponownie ów szatański bożek nie był w stanie mu pomóc i Neron praktycznie został zamordowany za spowodowanie pożaru Rzymu.

W roku 1586 papież Sykstus V przeniósł obelisk do centrum Placu Św, Piotra oraz na tym szeroko rozumianym przez wielu, fallicznym symbolu umieszczono krzyż. Obecnie Kościół Katolicki tłumaczy to tym, że Kościół zwyciężył zło i obelisk jest właśnie tego symbolem tego zwycięstwa.

Hmmm... nie widziałem nigdzie sierpa i młota oraz swastyki w najważniejszych miejscach jako symboli zwycięstwa nad nazizmem i komunizmem.

Co jest niezwykłe, to wielka piecza, jaką ten obelisk był i jest nadal otaczany. Przedtem przez wrogów Boga i Jezusa, dzisiaj przez jego oficjalnych przyjaciół.

Ile trudu zadał sobie Kaligula, aby zamiast zbudowania nowego obelisku, sprowadzić oryginalny z Egiptu.  Musiało to kosztować spore sumy, niewspółmiernie większe od kosztów wybudowania obelisku nowego. Trzeba było go położyć na ziemi, przetransportować drogą do statku, załadować na statek, przypłynąć do Rzymu, wyładować, przewieźć do miejsca przeznaczenia i wznieść go na pozycję pionową.

Czy jest jakieś logiczne wyjaśnienie tych czasochłonnych i kosztownych działań? Być może legenda Amona-Ra zamieszkującego obelisk nie jest legendą ale faktem?

Spójrzmy na to z innej strony.

W linku tym mamy artykuł przetłumaczony na polski, który wyjaśnia wiele ciekawych aspektów nie tylko obelisku, ale całej architektury tego miejsca. Pogański kult słońca i katolicyzm.

Ale to nie wszystko.

Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden niezwykły element watykańskiej łamigłówki. Spójrzmy na to zdjęcie.

 

Oficjalnie tłumaczy się to kluczem zbawienia św. Piotra. Oficjalne wyjaśnienia najczęściej są mało wiarygodne. Czy i w tym przypadku jesteśmy ofiarami oszustwa?

Na pierwszy rzut oka jedna część wygląda na dziurkę od klucza a całość wygląda jak klucz. Ale na końcu klucza mamy... pięciokąt!

Symbole klucza Piotra wyglądają zupełnie inaczej.

 

Nigdzie nie widać pięciokąta!

 

 

W pięciokącie znajduje się znana twierdza Sant Angelo do której prowadzi Most Aniołów.

Oczywiście Biblia kategorycznie zabrania posągów aniołów oraz ich wielbienia.

Na szczycie byłej twierdzy (biały na powyższym zdjęciu) znajduje się posąg archanioła Michała, który zabija smoka.

Jest oczywiste, że istnieje na świecie wiele dzieł, tak obrazów jak i rzeźb przedstawiających Michała jako zwycięzcę nad szatanem. Szczególnie celuje w tym... okultyzm.

Dlaczego? Czyżby celebrowano zwycięstwo dobra nad szatańskim złem?

Jak wiadomo, szatan stara się naśladować wszystko, co da się naśladować oraz odwracać znaczenie na zupełną odwrotność. I tak w przypadku archanioła Michała mamy jeden spory problem. Michał jest jednym z najpotężniejszych aniołów Bożych, który jest wielokrotnie wymieniony w Biblii. Obrońca narodu izraelskiego (proroctwa Daniela), zwycięzca szatana w niebie (Apokalipsa) oraz spór o ciało Mojżesza z szatanem w liście Judy.

Wiele odłamów Chrześcijaństwa rozpoczęło wielbienie Michała. Są nawet przypadki pojawiania się Michała - jego objawienia się i proroctwa.

Jest on także uważany za patrona... żołnierzy! Czyli mamy poważny kult anioła, który to jest kategorycznie zabroniony przez Boga.

Objawienie 22:(8) A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon. (9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!

Jest więc oczywiste, że wierny Bogu potężny Archanioł Michał z pewnością nie ukazywał się nikomu bez Bożego upoważnienia - zwłaszcza w sytuacji jaskrawego łamania zakazu Boga - wielbienia aniołów.

Jest zrozumiałe, że taka okazję natychmiast wykorzystał szatan i rozpoczął odbieranie czci, która jest należna jedynie Bogu. Wróćmy jednak do zagadki Watykanu.

Pięciokąt ten posiada wyraźnie znaki... New Age!

Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden niezwykle istotny szczegół!

W jakim kierunku zdąża linia z okna watykańskiego? Idąc w prawo idziemy na wschód.

Czyli papież patrząc przez okna bazyliki spogląda ku wschodowi, a na tej linii prostej widok zasłania... obelisk, w którym zamieszkuje Amon-Ra. Lucyfer jest nazywany wschodnią gwiazdą jutrzenki.

Za obeliskiem linia ta prowadzi nas wprost do pięciokąta - wejścia do świątyni patrona wojny, symbolu walki dobra ze złem. Oczywiście dobrem jest wielbiony anioł wojny a złem... pozostawię to pytanie bez odpowiedzi.

 

 

Napisano: 6 Czerwca 2011

Ostatnie uaktualnienie: 6 Czerwca  2011

 

powrót
 
powrót na górę