FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

 

Ostatnie uaktualnienie: 3 Lutego 2014

 


Dlaczego niechętnie odpowiadam na emaile?

Otrzymuję co tydzień linki do filmów o łącznym czasie przeglądania co najmniej 10 godzin, linki do artykułów, których przeczytanie zabrałoby mi następne 6-8 godzin a także otrzymuję książki w pdf, często po 500 stron, oraz otrzymuję wiele prywatnych pytań. Otrzymuję także oskarżenia o to, że jestem zbyt pyszny i dumny, aby każdemu odpowiadać na email i robić komentarze na temat artykułów, filmów czy osobistych problemów. Reaguję jedynie w sytuacjach szczególnych ponieważ jedynie w takich sytuacjach muszę znaleźć nieco czasu.

Jak większość zdrowych ludzi, pracuję w pełnym wymiarze 40 godzin tygodniowo i weekendy mam wolne.

Po pracy, wracam około17:00 muszę się wykapać, zdrzemnąć z pół godziny, przeczytać pocztę pobieżnie, odpowiedzieć na 2-4 posty - nie więcej i to zabiera mi czasu do 19:00.

Muszę mieć także czas na pisane artykułów, pisanie na blogu i na forum, robić filmy na YT i śledzić... świat w newsach. Muszę także odpoczywać... poza snem. Owszem doceniam otrzymywane emaile i linki, niektóre są bardzo cenne i zwykle (jeżeli nie zapomnę) wyrażam wdzięczność pisemnie za cenne materiały czy informacje.

Zdarza się czasami, że zaznaczę posta aby na niego odpowiedzieć, ale przyszło 10 nowych i uciekł mi on do tyłu. Potem już zupełnie zapomniałem o nim. Są jeszcze posty  od niektórzy hasbarowców, którzy starają się o to, aby zabierać mi cenny czas.

Mam już 60 lat i nie stać mi sił na wszystko. Jeżeli uraziłem kogoś tym, że nie odpisałem, szczerze przepraszam.

Czy możemy porozmawiać na Skypie?

Czas mnie na to nie pozwala.

Dawniej rozmawiałem z kilkoma osobami ale próbowano mnie nagrywać i ośmieszać, próbowano mnie wciągać w kwestie polityczne a nawet namawiano mnie do aktywnego udziału w... bojówkach, najprawdopodobniej sabotażowych, albo planowano jakieś akcje bardziej poważne - mam na myśli jakieś akcje zbrojne. Nie wiem czy to była prawda, czy prowokacja - niemniej tego typu 'przygody' na Skypie spowodowały, że wyjątkowo rzadko go używam - głównie do porozumiewania się z rodziną i kilku zaufanymi braćmi i siostrami, z którymi czasami wymieniamy się poglądami.

Żadne udziały w akcjach zbiórkowych, wywiady dla różnych agencji, zwłaszcza politycznych mnie nie interesują i proszę się z takimi sprawami do mnie nie zwracać. Interesuje mnie Słowo Boże oraz Królestwo Boże. Przedstawiam swoje opinie, wyniki swoich poszukiwań biblijnych czy politycznych POD KĄTEM PROROCTW BIBLIJNYCH i publikuję je.

Nie prowadzę także prywatnych studiów biblijnych i proszę mnie nie zarzucać masą pytań - czas nie pozwala mi na to, aby każdemu odpowiedzieć.

Na kanale YouTube - http://www.youtube.com/thewordwatcher jest ponad 2000 abonentów oraz filmy widziano blisko1.5 mln razy. Witryna zbawienie.com jest znacznie popularniejsza a proroctwa.com nie są daleko z tyłu.

Wobec takiej poczytności nie jestem w stanie obejrzeć każdy, czasami kilku godzinny film i napisać swoją opinię o nim, czy też udzielić odpowiedzi na kilkanaście pytań, z których część wymaga znalezienia przewertowania i przeanalizowania dużych ilości materiałów.

Czy krzyż jest bałwochwalstwem?

Wielbienie krzyża a zwłaszcza krucyfiksu - narzędzia okrutnej śmierci naszego Zbawiciela jest definitywnie ostrą formą bałwochwalstwa i nie posiada żadnego biblijnego precedensu.

Czy figura człowiecza na krzyżu to rzeczywiście Isu? Oczywiście że nie.

Zatem jest to obraz... FAŁSZYWEGO CHRYSTUSA, czy też... IMITACJA Chrystusa. Bóg kategorycznie zabronił bałwochwalstwa oraz uznał je za największy z grzechów. Zakaz bałwochwalstwa jest pierwszym przykazaniem Bożym, które Kościół Katolicki usunął.

Biblia zapowiada imitację Mesjasza! Warto o tym poważnie pomyśleć. Jak wiadomo szatan jest mistrzem oszustw, i w zamian za Chrystusa podaje nam - Antychrysta. Nie zdziwiłbym się, gdyby właśnie obraz FAŁSZYWEGO Chrystusa był obrazem Bestii, do której świat szatana chciałby nas zmusić do... wielbienia.

Znak krzyża jako znak chrześcijaństwa nie jest bałwochwalstwem jedynie w przypadku, kiedy służy jako znak a nie obiekt uwielbienia.

Czy tak będzie? Trudno powiedzieć, ale takiej możliwości nie możemy wykluczyć.

Bez paniki!

Jeżeli czegoś z Biblii nie rozumiesz - Bóg to na pewno rozumie i z pewnością nie utracisz zbawienia za to, że czegoś nie zrozumiałeś.

Jeżeli rozumiesz: miłuj Boga i bliźniego, oraz to w życiu stosujesz, będziesz zbawiony! Nasz Stwórca to gwarantuje. Czyli nie ma absolutnie żadnego powodu paniki! Nie ma sytuacji, w której nie zdążysz czegoś tam zrobić czy dokonać. Jeżeli umrzesz - czeka cię zmartwychwstanie i sąd Boży. Zbawienie jest z uczynków i Sąd Ostateczny będzie sądził człowieka na podstawie jego uczynków oraz stanu zrozumienia Biblii.

Jeżeli trafiłeś tutaj z witryny zbawienie.com - możesz być niemal pewien, ze na tej witrynie znajdziesz odpowiedzi na niemal wszystkie swoje pytania. Jeżeli masz problem ze znalezieniem czegoś - użyj wyszukiwarki na głównej stronie.

Proszę mnie nie zapraszać do żadnych portali typu: Facebook, Bado, GG, Tweeter, Google + czy inne. Są to monitorowane przez wrogów portale, które zbierają wszelkie dostępne informacje o wszystkich oraz portale są głównym źródłem spamu i zaśmiecania i tak przepełnianej skrzynki emailowej.

Która Biblia jest najlepszym przekładem?

Najlepszym polskim przekładem jest Biblia Mesjańska - dostępna jedynie w firmie elektronicznej. Zostały w nie poprawione wszystkie znalezione błędy i problemy, które powodowały wiele nieporozumień. Błędów tych była wielka ilość i Biblia ta jest nadal uzupełniana i poprawiana. Możesz ją załadować bezpłatnie z podanego wyżej linku.

Innym dobrym przekładem Biblii na język polski jest tzw. Biblia Warszawska.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzystwo_Biblijne_w_Polsce

Została ona wydana w roku 1975 przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne w Warszawie.

Dzisiejsza organizacja - http://www.tb.org.pl/

Możesz tutaj ją ściągnąć, jeżeli masz problem z jej nabyciem - Biblia

Możesz ją także czytać w tym linku - http://www.biblia.info.pl/biblia.php

Możesz także ściągnąć program e-sword oraz kilka polskich Biblii, aby go czytać.

e-sword-setup.rar

e-sword_bible.rar

Zawartość drugiego linka trzeba skopiować do foldera, w którym znajduje się program e-sword.

Nie jestem ochrzczony - co robić?

Ostatnio wielu czytelników zadaje mi to pytanie. Muszę napisać artykuł na ten temat ponieważ panuje w kwestii chrztu wielkie nieporozumienie.

W największym skrócie - chrzest nie jest wymogiem Prawa Bożego ale został on wprowadzony przez Jana Chrzciciela jako symbol ponownego duchowego narodzenia się. Chrzest Janowy ukazywał wszystkim efekty jego nawoływania do upamiętania się oraz zaprzestania grzechu. Isus Chrystus w pełni poparł chrzest Jana, jak i poparł wesel w Kanie galilejskiej. Nie oznacza to, że brak możliwości ochrzczenia się jest grzechem. Jest to zwyczaj Jana Chrzciciela, który został potwierdzony przez Chrystusa.

Jeżeli nie masz możliwości ochrzczenia się w czysty biblijny sposób - nie masz powodów do zmartwienia, ponieważ nie łamiesz żadnego Przykazania Bożego. Isus nawoływał do chrztu w czasach Jana Chrzciciela ale sam nikogo nie ochrzcił. Wiele religii zechciałoby cię ochrzcić p[od warunkiem akceptacji ICH często szalonych doktryn biblijnych. Nie daj się wciągnąć w taką pułapkę.

Skąd mam wiedzieć, czy Pismo Święte nie jest podróbką. Które fragmenty są prawdziwe, a które nie?

Wbrew pozorom posługujemy się bardzo dokładnymi kopiami Słowa Bożego. Biblia Warszawska jest bardzo dokładna, wbrew wysiłkom Masoretów czy KRK. Mamy tam tylko raz (w niektórych wersjach 2 x) tzw. imię Boga i wiedząc o tym nas to zbytnio nie niepokoi.

Owszem, jest kilka błędów ST, ale nie są to błędy istotne, które zmieniają diametralnie doktryny. Bóg rzeczywiście zadbał o Swe Słowo i mamy je niemal nietknięte.

Gwoli ciekawości, wszystkie księgi NT powstały przed rokiem 64 n.e. - na przekór wielu ekspertów biblijnych. Dowód na czas powstania leży w ich treści.

NT nie wspomina o DOKONANYM zburzeniu Jerozolimy w roku 70 n.e. ani też nie wspomina o śmierci Pawła i Piotra, Obaj zostali zamordowaniu w roku 64 n.e.

Czy chodzenie do kościoła wypełnionego po brzegi obrazami i figurkami jest grzechem?

Zależy w jakim celu do niego się udajemy. Jeżeli idziemy do kościoła w celu uczestniczenia w tzw. Mszy św. - jest to aktywne uczestnictwo w bałwochwalstwie, oraz w niebiblijnych rytuałach oraz... magii. Sprawdź ten link - Magia KRK. Klękanie przed figurami czy obrazami jest bezsprzecznym bałwochwalstwem i Biblia jest jednoznaczna w tej kwestii. Wejście do kościoła w celu pogrzebu kogoś z rodziny, czy w celu zrobienia kilku zdjęć nie jest łamaniem Prawa Bożego, ale trzeba uważać, aby podczas jakichkolwiek obrzędów czy rytuałów nie brać w nich udziału. Czyli nie klękać, nie żegnać się - czyli absolutnie nie uczestniczyć w jakimkolwiek rytuale.

Przy takim podejściu pobyt w kościele nie jest zbyt komfortowy, ale na pogrzeby chodzą ludzie niewierzący i tak się właśnie zachowują. Najlepiej jest STANĄĆ gdzieś na uboczu - ty widzisz wszystkich a ciebie widzi niewielu i w ten sposób unikasz zakłopotania i podejrzliwych spojrzeń.

Czym jest Arka Przymierza?

Arka... po prostu skrzynia powleczona złotem zewnątrz i wewnątrz. Niewierzący doszukują się w niej wielkiego kondensatora. Osobiście myślę, że to tylko skrzynia oraz wyryte w kamieniu Boże Przykazania. Arka zaginęła moim zdaniem bezpowrotnie - najprawdopodobniej ukrył ja sam Bóg. Dla dzisiejszych sług Boga Arka nie jest potrzebna, ponieważ w sercach Chrześcijan Bóg 'wyrył' symbolicznie swoje Prawo w naszych sercach. Objawienie ukazuje nam obraz Arki w jednej z wizji, co sugeruje owo ukrycie Arki przez samego Boga.

Jeżeli się znajdzie - będzie to najprawdopodobniej Arka fałszywa i będzie służyła dezinformacji - że niby wszystko źle zrozumieliśmy.

Czy Bóg by na to źle patrzył, gdybym miał dready?

Oczywiście Biblia nic na ten temat nie mówi. Jedno jest pewne - mężczyzna nie powinien się upodabniać do kobiety. Chodzi o ubranie oraz NAJPRAWDOPODOBNIEJ o rodzaj fryzury. Celem biblijnym jest wyraźna różnica pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jeżeli jest trudno  rozróżnić płeć - mamy spory problem do rozwiązania.

Jest jeszcze inny problem. Jak na to patrzy otoczenie. Jeżeli w twoim otoczeniu jest to u WSZYSTKICH akceptowane, nie ma większego problemu. Oczywiście pomijając upodabnianie się do kobiety. Ale jeżeli opinia publiczna uważa to za ekstremalny wygląd, który jest automatycznie utożsamiany z członkowstwem w mafii lub w jakimkolwiek 'niemiłym' otoczeniu, należałoby się zastanowić, czy warto tak wyglądać i w ten sposób podważać szacunek dla Słowa Bożego i Boga.

Przykład:

W sądzie pojawiła się dziewczyna w niezwykle kusej mini spódniczce. Kiedy sędzina zapytała ją, czy jest Chrześcijanką, owa dziewczyna odpowiedziała, że tak. W sali sądowej było słychać wiele wymownych westchnień. (Sędzina Judy - Judge Judy - serial z autentycznych spraw sądowych w USA)

Czyli jeżeli otoczenie w podobny sposób reaguje na taką fryzurę, jak na ową kusą spódniczkę - sprawa jest z pewnością warta głębszego przemyślenia.

Czy można modlić się za zmarłych?

Zakazu w Biblii nie ma, ale nie ma także przykładu takiej modlitwy. List do Hebrajczyków Rozdział 10 - szczególnie werset 26 "Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy"

Po śmierci już nie można niczego naprawić i w świetle tego wersetu i innych modlitwa taka wydaje się bezsensowną.

Czy modlitwa powinna wyglądać jak normalna rozmowa z drugą osobą, którą w tym momencie jest Bóg?

Mówisz do Boga, zwierzasz się Mu ze swoich problemów, a każdy z nas ma wiele problemów. Modlitwa to rozmowa z Bogiem.

Jest taki dowcip. Rozmowa z Bogiem - to modlitwa. Jeżeli Bóg ci odpowiada - schizofrenia. :-)

Niby niesmaczny dowcip, ale w dzisiejszych czasach nie zdarzyło się jeszcze, aby Bóg rzeczywiście w sposób realny rozmawiał z jakimkolwiek człowiekiem. Z reguły to szatan pozuje na Boga oraz zdobywając nasze zaufanie faszeruje nas błędnymi szatańskimi doktrynami. Nie mamy ani jednego dobrze udokumentowanego przypadku dialogu człowieka z Bogiem. Oczywiście wielu Chrześcijan twierdzi, że rozmawia z Bogiem, ale informacje uzyskane w owych rozmowach ZAWSZE okazują się kłamstwem.

Jak zassać witrynę www.zbawienie.com?

Można ją zassać w dwojaki sposób. Jako plik ZIP. Link do uaktualnionego pliku 18 Marca 2012 - zbawienie.zip. Link do bezpłatnego programu - 7-ZIP. [PL]

Istnieje także druga, znacznie ciekawsza opcja. Można zassać całą witrynę jako iso plik, wypalić z niej CD/DVD i używać samemu lub komuś podarować w prezencie! Bądź włożyć za wycieraczkę w samochodzie czy też zostawić w poczekalni u lekarza czy fryzjera! :-)

Procedura jest jeszcze prostsza niż zassanie pliku ZIP.

Trzeba zassać plik ISO - w tym linku - zbawienie.iso. Trzeba także mieć program do wypalania ISO CD/DVD. Istnieje doskonały bezpłatny program - link IMGBurn. [PL] Po zassaniu obydwu plików trzeba oczywiście zainstalować IMGBurn, otworzyć go i wrzucić na jego interfejs plik - zbawienie.iso. Nagrać CD lub DVD i już gotowe! Wystarczy go włożyć do komputera, i jeżeli ma wyselekcjonowany Autostart, witryna otworzy się automatycznie na głównej stronie. Jeżeli nie - trzeba podwójnie kliknąć na ikonę CD lub DVD. To wszystko.

 

 


Napisano: 27 Lutego 2012

Ostatnie uaktualnienie: 3 Lutego 2014