Powrót

DZIEŃ SĄDU OSTATECZNEGO 21 MAJA, 2011

Pod takim tytułem ukazał się niepokojący wielu artykuł, sugerujący, że 21 Maja 2011 roku nastąpi Dzień Sądu, a w dniu 21 Października 2011 nastąpi Koniec Świata.

Oryginalny artykuł w tym linku. http://www.ebiblefellowship.com/pl/may21_pl.html

Otrzymałem kilka postów w tej sprawie i postaram się ową wyglądającą wiarygodnie wiadomość szybko i skutecznie zdementować.

Czytając ten artykuł natychmiast znalazłem w nim oczywisty błąd, który zupełnie przekreśla jego jakąkolwiek wiarygodność.

Artykuł ten podaje:

11,013 B.C.— Stworzenie. Bóg stworzył świat i człowieka. (Adama i Ewę)

4990 B.C.— Potop za czasów Noego. Wszyscy zginęli w ogólno światowym potopie. W arce ocaleli tylko Noe, jego żona i ich 3 synowie z żonami (6023 lata po stworzeniu).

Obie daty są całkowicie błędne!

Stworzenie Adama i Ewy nastąpiło około roku 4026 p.n.e. według chronologii biblijnej.

Potop nastąpił około roku 2500 p.n.e. Skupię się raczej na tej drugiej dacie, ponieważ znacznie łatwiej ją udowodnić. :-)

Według biblijnej chronologii potop wydarzył się 17 Maja 2344 roku przed naszą erą.

Co jest najciekawsze, biblijna chronologia jest w ciekawy sposób potwierdzona przez archeologię.

Nie ma starszych znalezisk archeologicznych niż do roku 2344 p.n.e. Dopiero po tym roku pojawiają się nagle duże ilości wykopalisk i od tego czasu liczą się tzw. czasy historyczne.

Najstarsze dokumenty historyczne to Epos o Gilgameszu, datowany na lata 3000-2500 p.n.e. Żadne inne wykopaliska archeologiczne nie wychodzą poza ten okres czasu, który jest obliczany za pomocą metody węgla C-14, która jest znana z tego, że nie jest ona zbyt dokładna.

Osobiście polegam na Biblii i skłaniam się raczej ku dacie biblijnej - 2344 rok p.n.e.

Jak z tego wyraźnie widać, data 4990 p.n.e. nie ma żadnego pokrycia, ani biblijnego ani archeologicznego. Najwyraźniej jest ona wyssana z palca i data Sądu Ostatecznego oraz data Końca Świata - obie daty obliczono opierając się na błędnej dacie 4990 p.n.e.

Dochodzimy w ten sposób do jedynego możliwego wniosku. Daty obliczone przez członków EBible Fellowship są całkowicie błędne, ponieważ powstały w wyniku błędnej daty stworzenia człowieka oraz równie błędnej daty biblijnego potopu.

Można je ze spokojnym sumienie całkowicie zignorować.

 

Napisano: 13 Lutego 2011

Ostatnie uaktualnienie: 13 Lutego 2011

 

powrót
 
powrót na górę